Broken Soul

...

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Nou pe coridoare...

In jos 
AutorMesaj
Soo-bin

Data de inscriere : 12/01/2011

MesajSubiect: Nou pe coridoare...   Vin Ian 14, 2011 4:44 pm

Era un conac imens .. dar , și părea blestemat . Porcării !!! Am intrat și se părea că nu mare brânză . Ca orice clădire veche , avea tot felul de chestii . Mergeam ținând mâna pe perete iar pe degetele mele se punea praful . Priveam înainte până când nu știu ce s-a întâmplat , de ce m-am împiedicat și am căzut , m-am lovit la genunchi scoțând un scâncet . Durea mai rău ca dracu , dar trebuia să plec de acolo și să mă îngrijesc . M-am uitat în jur și ușa pe care intrasem dispăruse . Acea parte a piciorului mă durea tare și mi-ara frică să nu fi pățit ceva . M-am rezemat de perete, m-am uitat în jur și am închis ochii iar peste câteva secunde am adormit cu ambele mâini pe genunchi , că poate dacă dorm , uit de durere .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alicia Redbird

MesajSubiect: Re: Nou pe coridoare...   Vin Ian 14, 2011 10:47 pm

Eram in camera de muzica unde duceau coridoarele. Dadusem peste ea cand venisem prima data. Stateam pe pervazul geamului si cantam la chitara o melodie in surdina. Era ceva neobisnuit mie.
Sus In jos
Soo-bin

MesajSubiect: Re: Nou pe coridoare...   Sam Ian 15, 2011 12:51 am

M-am trezit , sperând să fie doar un vis , dar nu s-a întâmplat nimic . Shit ! M-am ridicat in încet , sprijinindu-mă de perete și am început să merg șchiopătând . Nimic nu era mai rău decât ceea ce mi se ]întâmplase . Îmi era frică și vroiam să ies afară , dar știam că nu e nici o șansă . Am oftat continuându-mi drumul .
Sus In jos
Alicia Redbird

MesajSubiect: Re: Nou pe coridoare...   Sam Ian 15, 2011 12:48 pm

Am inceput sa cant o melodie lenta care ma calma de fiecare data cand amveam probleme si vroiam sa ma calmez. Am inceput sa acompaniez cu vocea fredonand o melodie perfecta.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Nou pe coridoare...   

Sus In jos

Nou pe coridoare...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Broken Soul :: Conacul :: Coridoare-
Mergi direct la: