Broken Soul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Broken Soul

...
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Stars...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Phoenix

Phoenix


Mesaje : 2
Data de inscriere : 13/01/2011

Stars... Empty
MesajSubiect: Stars...   Stars... EmptyJoi Ian 13, 2011 11:03 am

Nu obisnuia sa doarma prea mult noaptea, caci nu ii era somn. Nici cand era mic nu dormea prea mult. De obicei noaptea statea si se uita la stele, dar din camera lui nu se vedeau prea bine. Momentan era numai in boxeri, caci era cald in conac, spre bucuria lui. Dupa ce a cautat cam un sfert de ora prin sifonier, a reusit sa-si gaseasca ceva de imbracat, adica un tricou si o pereche de blugi, negri si cu turul lasat, iar in picioare si-a pus conversele sale negru cu alb.
Isi paraseste camera, gandindu-se de unde poate vedea calumea stelele. Pe acoperis nu prea ii placea sa stea, caci nu era foarte comfortabil, asa ca a ales podul. Iese din conac si se duce la pod, urcand pe o scara, ce parea ca sta sa cada, dar spre bucuria sa, a rezistat scara. Ar fi fost stupid sa se rupa, caci Phoenix nu era greu deloc, ba chiar era mai slab decat trebuia, dar pe el nu-l deranja, doar pe doctorul sau il deranja.
A aruncat doar o scurta privire prin pod, dar nu si-a putut da seama daca mai era sau nu cineva, caci era intuneric si nu putea vedea prea bine. Oricum, daca era cineva ce i-ar fi facut? Il omora?
S-a asezat cu fundul pe marginea podului, lasandu-si picioarele sa atarne. Se sprijina in maini, ducandu-le putin in spate si isi ridica privirea spre cer.
Sus In jos
Soo-bin

Soo-bin


Mesaje : 4
Data de inscriere : 12/01/2011

Stars... Empty
MesajSubiect: Re: Stars...   Stars... EmptySam Ian 15, 2011 1:01 am

Căldură , dar nu-mi pasă . Capul meu era deja plin cu alte porcării cum ar fi planul de evadare . Piciorul nu mă mai durea așa de tare așa că am început să mă plimb pe ici-colo prin conac . Nu știam unde sunt camerele sau dacă sunt așa ceva , bucătăria sau dacă există o așa încăpere . Eram total confuz și n-aveam chef de vreo surpriză . Tot ce mai aveam de afară era un iPod . Nu putea fi telefon frate ? Chemam naibii pe cineva . Ei , acum sunt aici . Să uit de astea . Reușesc să ies din conac , dar în altă .. lume ? sau altă parte .. ? Am mers prin întuneric , cu lumina aparatului până m-am ciocnit de un pod . M-am speriat , dar mi-am dat seama ce este până la urmă și am rămas nemișcat , fără să înaintez . Nu m-am uitat în jur pentru că nu credeam să mai fie cineva ci doar mi-am pus una dintre căști in urechea dreaptă și am ales o melodie la întâmplarea , să mai uit de locul în care eram . Măcar așa să se mai relaxeze omul ! îmi spun și caut prin buzunar o țigară dar n-am avut noroc și am oftat . Trebuia să rezist și fără alea ?
Sus In jos
 
Stars...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Broken Soul :: Conacul :: Podul-
Mergi direct la: